Basım Teknolojileri Bölümü Avrasya Ambalaj Fuarına Katıldı...

Avrupa'nın ilk 4 fuarı içinde yer alan Avrasya Ambalaj Fuarı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece - İstanbul'da gerçekleştirildi. Ambalaj mesleğine gönül verenlerin günümüzün en son teknolojileri ile buluştuğu fuarda, Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölümü stand açarak ziyaretçilerle buluştu.

Standımızdan bir görüntü...

Avrasya Ambalaj Fuarı Basım Teknolojileri Bölümünü sektörden birçok katılımcıya, öğrencilere ve özellikle yabancı katılımcılara tanıtma fırsatı vermiştir. Ayrıca kökenimiz olan Teknik Eğitim Matbaa Eğitimi Bölümü mezunlarının da ziyaret ettiği standımızda yeni kurulan Basım Teknolojileri Bölümünün sevincini bir kez de onlarla birlikte paylaşma imkan sağlamıştır.

Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölümü bilindiği üzere ilk öğrencilerini bu yıl almıştır.  Yüksek öğrenime başlamanın sevinci içinde olan Basım Teknolojileri Bölümünün ilk öğrencilerinin de katıldığı fuarda, öğrenciler eğitim almaya başladıkları bölümün ambalaj sektöründeki yeri hakkında bilgi sahibi oldukları gibi, seçtikleri sektörün çok geniş bir alana hizmet verdiği görme fırsatı da bulmuşlardır.

 

Standımızda Basım Teknolojileri Bölümünün İlk öğrencileri Öğretim Üyeleri ile birlikte

Fuarda 8. salonda yer alan standımız ziyaretçilerle buluşmasının yanı sıra düzenlediği eğitim etkinlikleriyle de ön plana çıkmıştır. Yoğun katılımların gerçekleştiği seminerlerde Basım Teknolojileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Efe N. Gençoğlu  “Ambalaj Baskısında Standardizasyon”,  Prof. Dr. Türkün Şahinbaşkan “Ambalaj Baskısında Dijital Baskı Sistemleri” ve Dr. Lütfi Özdemir “Flekso Baskıda Kalıp Hazırlama ve Baskı Öncesi İşlemler” konularında seminerler sektöre ve öğrencilere yönelik katılım sertifikalı eğitim vermişlerdir

Basım Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. EfeN. Gençoğlu sunumunu gerçekleştirirken...

Fuarın son gününde fuara katılımızda bizlere destek veren Odak Kimya Endüstri San. Tic. Ltd Şti. adına Sayın Mine Kalaycı ve  fuar standımızı bize sağlayan, her türlü isteğimizi anında çözen TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. adına Sayın Arzu Tursun’a ASD Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan teşekkür plaketleri verilmiştir.

Mine Kalaycı Odak Kimya adına plaketini alırken...­

Arzu Tursun TÜYAP adına plaketini alırken...

Plaketlerin ardından bölümümüzün açılışını temsilen bölümümüzün kurucularından ve eski hocalarından olan Sayın Recep Yaman yaptığı övgü ve duygu dolu konuşmasının ardından bölüm hocalarının, sektördeki katılımcılar ve yeni öğrencilerimizin eşliğinde pasta kesimini gerçekleştirmiştir.

Recep Yaman Basım Teknolojileri Bölümünün Açılış Pastasını keserken...

Pasta Kesimi sonrası katılımcılarla hatıra fotoğrafı...

Ayrıca fuardaki standımızın düzenlemesine katkı sağlayan Arjen Ajans Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.’ne, Ecem Ajans’a ve Dijital Düşler Basım A.Ş. ‘ne sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


Bu sayfa Basım Teknolojileri Bölümü tarafından en son 22.12.2021 21:12:15 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM